Wörterbuch für Latein-Deutsch und Deutsch-Latein

Formentabelle zu "insilire"

Verb

Präsens (Indikativ)
 AktivPassiv
1. Person Singularinsilioinsilior
2. Person Singularinsilisinsiliris
3. Person Singularinsilitinsilitur
1. Person Pluralinsilimusinsilimur
2. Person Pluralinsilitisinsilimini
3. Person Pluralinsiliunt, insiliuntqueinsiliuntur
Imperfekt (Indikativ)
 AktivPassiv
1. Person Singularinsilbam, insiliebaminsiliebar
2. Person Singularinsilbas, insiliebasinsiliebare, insiliebaris
3. Person Singularinsilbat, insiliebatinsiliebatur
1. Person Pluralinsilbamus, insiliebamusinsiliebamur
2. Person Pluralinsilbatis, insiliebatisinsiliebamini
3. Person Pluralinsilbant, insiliebantinsiliebantur
Futur I (Indikativ)
 AktivPassiv
1. Person Singularinsiliam, insiliboinsiliar, insilibor
2. Person Singularinsilies, insilibisinsiliere, insiliberis, insilieris
3. Person Singularinsiliet, insilibitinsiliberit, insilietur
1. Person Pluralinsiliemus, insilibimusinsiliemur, insilibimur
2. Person Pluralinsilietis, insilibitisinsiliemini, insilibimini
3. Person Pluralinsilibunt, insilientinsilibuntur, insilientur
Perfekt (Indikativ)
 AktivPassiv
1. Person Singularinsilivi, insilui
2. Person Singularinsilivisti, insiluisti
3. Person Singularinsilivit, insiluit
1. Person Pluralinsilivimus, insiluimus
2. Person Pluralinsilivistis, insiluistis
3. Person Pluralinsiliere, insiliverunt, insiluerunt, insilivere, insiluere
Plusquamperfekt (Indikativ)
 AktivPassiv
1. Person Singularinsiliveram, insilueram
2. Person Singularinsiliveras, insilueras
3. Person Singularinsiliverat, insiluerat
1. Person Pluralinsiliveramus, insilueramus
2. Person Pluralinsiliveratis, insilueratis
3. Person Pluralinsiliverant, insiluerant
Futur II (Indikativ)
 AktivPassiv
1. Person Singularinsilivero, insiluero
2. Person Singularinsiliveris, insilueris, insilieris
3. Person Singularinsiliverit, insiluerit
1. Person Pluralinsiliverimus, insiluerimus
2. Person Pluralinsiliveritis, insilueritis
3. Person Pluralinsiliverint, insiluerint
Präsens (Konjunktiv)
 AktivPassiv
1. Person Singularinsiliaminsiliar
2. Person Singularinsiliasinsiliare, insiliaris
3. Person Singularinsiliatinsiliatur
1. Person Pluralinsiliamusinsiliamur
2. Person Pluralinsiliatisinsiliamini
3. Person Pluralinsiliantinsiliantur
Imperfekt (Konjunktiv)
 AktivPassiv
1. Person Singularinsilireminsilirer
2. Person Singularinsiliresinsilirere, insilireris
3. Person Singularinsiliretinsiliretur
1. Person Pluralinsiliremusinsiliremur
2. Person Pluralinsiliretisinsiliremini
3. Person Pluralinsilirentinsilirentur
Perfekt (Konjunktiv)
 AktivPassiv
1. Person Singularinsiliverim, insiluerim
2. Person Singularinsiliveris, insilueris, insilieris
3. Person Singularinsiliverit, insiluerit
1. Person Pluralinsiliverimus, insiluerimus
2. Person Pluralinsiliveritis, insilueritis
3. Person Pluralinsiliverint, insiluerint
Plusquamperfekt (Konjunktiv)
 AktivPassiv
1. Person Singularinsilivissem, insiluissem
2. Person Singularinsilivisses, insiluisses
3. Person Singularinsilivisset, insiluisset
1. Person Pluralinsilivissemus, insiluissemus
2. Person Pluralinsilivissetis, insiluissetis
3. Person Pluralinsilivissent, insiluissent
Infinitiv
 PräsensPerfekt
Aktivinsilireinsilivisse, insiluisse
Passivinsiliri, insilirier
Imperativ I
 AktivPassiv
2. Person Singularinsiliorum, insiliinsilire
3. Person Singular
2. Person Pluralinsiliteinsilimini
3. Person Plural
Imperativ II
 AktivPassiv
2. Person Singularinsilitoinsilitor
3. Person Singularinsilitoinsilitor
2. Person Pluralinsilitote
3. Person Pluralinsiliuntoinsiliuntor
PPP
 SingularPlural
Nominativ
Genitiv
Dativ
Akkusativ
Ablativ
Vokativ
PPA
 SingularPlural
Nominativinsiliensinsilientes, insilientia
Genitivinsilientisinsilientium, insilientum
Dativinsilientiinsilientibus
Akkusativinsilientem, insiliensinsilientes, insilientia
Ablativinsiliente, insilientiinsilientibus
Vokativinsiliensinsilientes, insilientia
PFA
 SingularPlural
Nominativ
Genitiv
Dativ
Akkusativ
Ablativ
Vokativ
Gerundivum
 SingularPlural
Nominativinsiliendum, insiliundum, insiliendus, insilienda, insiliundus, insiliundainsilienda, insiliunda, insiliendae, insiliundae, insiliendi, insiliundi
Genitivinsiliendae, insiliundae, insiliendi, insiliendi, insiliundi, insiliundiinsiliendorum, insiliendorum, insiliundorum, insiliendarum, insiliundorum, insiliundarum
Dativinsiliendo, insiliendo, insiliundo, insiliendae, insiliundo, insiliundaeinsiliundis, insiliendis
Akkusativinsiliendam, insiliundam, insiliendum, insiliendum, insiliundum, insiliunduminsilienda, insiliunda, insiliendos, insiliendas, insiliundos, insiliundas
Ablativinsiliunda, insiliendo, insiliendo, insiliundo, insiliundo, insiliendainsiliendis, insiliundis
Vokativinsiliunda, insiliendum, insiliende, insiliundum, insiliunde, insiliendainsiliundi, insilienda, insiliunda, insiliendae, insiliundae, insiliendi

Substantiv

 SingularPlural
Nominativinsiliom
Genitivinsiliorum
Dativinsiliis
Akkusativ
Ablativinsiliis
Vokativ
Latein auf Android

Wortschatz · Textstellen · App · Datenschutz · Impressum